LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Medjugorie 19.06. – 27.06.2021

Ogólne informacje o Medziugorie:

Serdecznie zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Medziugorie (bośn./chorw. Međugorje). Ta mała miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona jest w południowej części Hercegowiny, na południowy zachód od Mostaru. Jest ona znanym i odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym w Europie, a także ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum miejscowości znajduje się kościół pw. św. Jakuba. W pobliżu znajdują się dwa wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień, oraz Góra Krzyża (Kriżevac).

Medziugorie to miejsce, w którym Matka Boża ukazała się sześciu osobom zwanym „widzącymi”. Są to objawienia prywatne, które rozpoczęły się w Medziugoriu 24 czerwca 1981 i – zgodnie z relacją widzących – trwają do dziś.

 

Do wyjazdu wymagany jest dowód i negatywne testy.
W drodze do Medjugorie wymagany jest test RT-PCR, a po powrocie do Polski test antygenowy (przy braku wykonania testu po powrocie obowiązuje kwarantanna). Cena łączna za testy wyniesie 380 zł. Biuro nie zbiera tych pieniędzy, organizujemy jedynie laboratorium do ich wykonania, a każdy pielgrzym płaci za siebie. Do testu należy być na czczo. Testy wykonane na własną rękę nie są respektowane, ponieważ zależy nam na podobnym czasie ich walidacji (do 48h) podczas podróży do celu.

 

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Tychów z ul. Kopernika (między Lidlem a Biedronką) o godz. 6:30. Przyjazd do Katowic około godz. 8:00 na ul. Kopernika 12 (obok dworca PKP). Msza święta w Tychach o godz. 9:00 w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny (ul. Ks. Damrota 62), po której nastąpi wyjazd z kraju. Przejazd przez Czechy, Słowację (postój na obiad – płatne we własnym zakresie), Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Medjugorje w godzinach porannych – zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym i nocleg.

DZIEŃ 3 – 7

codzienne wieczorne nabożeństwo międzynarodowe: różaniec, msza święta
• po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu (wtorek, czwartek, sobota)
• wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriżevac
• wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo
spotkania z ojcem franciszkaninem i osobami posługującymi w Medjugorje
• wyjazd nad Adriatyk (obowiązkowy) – Makarska Riwiera (na miejscu płaci się w kunach)

DZIEŃ 8:

Śniadanie, pakowanie bagaży, msza święta w Tihalijnie i wyjazd do Polski.

DZIEŃ 9:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Pozostałe informacje

Świadczenia:

• opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW i CP (od chorób przewlekłych)
• ubezpieczenie bagażu
• ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym
• pakiet pielgrzyma: unikalne modlitewniki i wspaniałe świadectwa
• 6 śniadań wzmocnionych i obiadokolacji
• 6 noclegów w centrum w pokojach 2, 3 i 4 -osobowych

Należy zabrać ze sobą: latarkę, małą poduszkę i koc (do autokaru), nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko, radio lub telefon odbierający częstotliwość 92,7 MHz wraz ze słuchawkami – będzie możliwość słuchania tłumaczenia na język polski kazań, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, itp.

Rachunek VAT można otrzymać jedynie w czasie trwania pielgrzymki.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE!