LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Pielgrzymki do Fatimy

Pielgrzymki do Fatimy

Leżąca w Portugalii Fatima jest jednym z najsłynniejszych na świecie miejsc kultu Matki Bożej, jak również celem organizowanych przez nas pielgrzymek. Popularność pielgrzymek do Fatimy związana jest z objawieniami maryjnymi, które wielokrotnie miały tu miejsce. Po raz pierwszy Matka Boża ukazała się w Fatimie niemej pasterce, jeszcze w 1758 roku. Po tym niezwykłym spotkaniu dziewczyna cudem odzyskała głos.

Jednak do najbardziej osławionych objawień doszło w Fatimie w 1917 roku, kiedy to Matka Boża ukazała się trojgu dzieci – Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos, przekazując im przesłanie w postaci trzech tajemnic fatimskich. Obecnie w miejscu objawień znajduje się odwiedzane przez miliony pielgrzymów z różnych stron świata Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Mimo, że minęło już wiele lat od objawień w Fatmie, jest to nadal chętnie odwiedzane miejsce przez wiernych, postrzegane, jako jedno z ważniejszych ośrodków pielgrzymowania. Do Fatimy każdego roku przybywają tysiące turystów z całego świata, którzy szukają wyciszenia oraz skupienia. Pielgrzymka to doskonała okazja do zawierzenia swoich intencji i próśb. Oprócz uczestnictwa w Mszy Św. i modlitwy zapewniamy zwiedzanie ciekawych miejsc zabytkowych, związanych z kulturą i tradycją tego regionu. Co jeszcze warto wiedzieć o Fatimie?

 

– W miejscu zamieszkania dzieci, którym objawiła się Maryja, czyli Aljustrel do dziś rośnie drzewo figowe. Drzewo to chroniło pastuszków przed słońcem oraz spojrzeniami zaciekawionych osób objawieniami.
– Rodzeństwo, czyli Franciszek i Hiacynta zostali w 2000 roku beatyfikowani przez św. Jana Pawła II, a w 2017 kanonizowani przez papieża Franciszka.
– W Kaplicy Objawień znajduje się figura Matki Boskiej Fatimskiej z koroną. W koronie tej umieszczono kulę, która przeszyła ciało św. Jana Pawła II w 1981 roku.

 

Pielgrzymuj z doświadczonym przewoźnikiem

Jako biuro pielgrzymkowo-turystyczne z wieloletnim stażem mamy ogromne doświadczenie w organizacji zagranicznych, autokarowych i samolotowych wycieczek do miejsc religijnego kultu, w tym do Fatimy. Zapewniamy naszym klientom podróż w komfortowych warunkach oraz zawarte w cenie podstawowej noclegi i wyżywienie podczas całego przewidzianego pobytu za granicą. Dokładamy również wszelkich starań, aby podróż z nami upłynęła w miłej atmosferze, a przede wszystkim bezpiecznie dla każdego zabranego w nią pielgrzyma. Zachęcamy do zapoznania się z innymi wyjazdami organizowanymi przez nasze biuro pielgrzymkowe, na przykład z równie popularnymi pielgrzymkami do Lourdes.