LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Ziemia Święta – październik; Tel Aviv, Nazaret, Hajfa, Tel Dan, Kafarnaum, Jerycho, Morze Martwe, Betania, Betlejem, Ain Karem, Jerozolima

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

DZIEŃ 1:

KATOWICE – TEL AVIV

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Przelot samolotem. Lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 2:

HAJFA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor – transport taksówkami na szczyt góry, nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Hajfa i Góra Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret: Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 3:

TEL DAN – NAZARET – KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po jeziorze, nawiedzenie kościoła św. Piotra w Tyberiadzie. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 4:

JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerycha – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Betania: sanktuarium Łazarza, Marii i Marty (w zależności od sytuacji bezpieczeństwa). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 5:

AIN KAREM – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Ain Karemsanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Pole Pasterzy. Betlejem – Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 6:

JEROZOLIMA – STARE MIASTO

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Nawiedzenie sanktuariów na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienia, „Pater Noster”, panorama Jerozolimy, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Mur Płaczu. Góra Syjon: nawiedzenie Wieczernika i kościołów Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7:

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – nawiedzenie kościoła św. Anny i sadzawki Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8:

TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

 

Pozostałe informacje

Świadczenia:

• opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW i CP (od chorób przewlekłych)
• noclegi w hotelach – pokoje 2, 3 i 4 osobowych
• śniadania i obiadokolacje

Rachunek Vat można otrzymać jedynie w czasie trwania pielgrzymki.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE!

[/box]