LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

EK-Travel – GRUZJA 24.08. – 01.09.2020

REZERWACJE EK-TRAVEL: +48 609 212 554

Gruzini wierzą, iż każdy gość zesłany jest przez Boga, dlatego też wszystkich przybyszów przyjmują zgodnie z zasadą „czym chata bogata”.

 

Dzień 1/ 24.08 Polska – Gruzja Zbiórka w umówionym miejscu. Wspólny przejazd autokarem na lotnisko. Odprawa paszportowo – bagażowa, wylot do Gruzji.

Dzień 2/ 25.08 Przylot – Tbilisi – Bordżomi – Bakuriani Przylot do Tbilisi ok 4:05. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym grupy. Około 8:00 przyjazd do wizytówki Kraju Rad, górskiego kurortu Bordżomi. Śniadanie w restauracji. Miejscowość słynie z wyśmienitej wody mineralnej znanej na całym świecie. Jej cudowne właściwości lecznicze znane były już w starożytności, czego dowodem są pradawne łaźnie odnalezione w okolicach miasta. Spacer w Parku Zdrojowym, gdzie można spróbować wody prosto ze źródła. 13:00 Przyjazd do Bakuriani. Odpoczynek w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3/ 26.08 Bakuriani – Vardzia – Kutaisi Śniadanie.9:00 Wyjazd w stronę jednego z najważniejszych zabytków Gruzji – skalnego miasta Vardzia (UNESCO). Miasto przypomina plaster miodu na zboczu grzbietu Erusheti. W tym mistycznym miejscu przeplatają się historia i legendy o sławie najwybitniejszego władcy Gruzji – królowej Tamar. Miasto rozciąga się w pionie na 500 m i posiada 250 komnat, z czego część jest dostępna dla zwiedzających. W kompleksie znajduje się cerkiew Zaśnięcia NMP, ruiny apteki, łaźni oraz innych obiektów. Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4/ 27.08 Kutaisi – Batumi Śniadanie. 9:00 Pojedziemy w kierunku Batumi. Najpierw zwiedzanie monastyru Gelati. 13:30 Przyjazd do Batumi, zakwaterowanie i odpoczynek. Spacer po Batumi. Wycieczkę rozpoczniemy od głównych ulic Batumi. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5/ 28.08 Batumi Śniadanie. Spacer po Ogrodzie Botanicznym (ok 1.5 godz.) zwanym “Mtsvane Kontskhi” (“Zielony Przylądek”), którego bujna roślinność bogato porasta powierzchnię 110 ha. Ogród podzielony jest na 9 rejonów geograficznych z całego świata. Jest to zarazem II największy ogród botaniczny na świecie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Batumi.

Dzień 6/ 29.08 Batumi – Mtskheta – Tbilisi Śniadanie. Transfer do Tbilisi. Po drodze zwiedzimy katedrę Svetitskhoveli (XI w., UNESCO) w Mtskhecie, dawnej stolicy. W katedrze pochowana jest tunika Jezusa oraz wybitni władcy Gruzji, na ścianach z kolei widnieją unikalne freski. Sama świątynia owiana jest wieloma wspaniałymi legendami. Czas wolny na zakup pamiątek. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Spacer po Starym Mieście. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov, czy Dumas. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Po aktywnym dniu, udamy się na Wieczór Gruziński – powitalną biesiadę z profesjonalnym pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami. Nocleg w hotelu.

Dzień 7/ 30.08 Tbilisi – Bodbe – Signagi – Nafareuli – Tbilisi Śniadanie w hotelu. Wyjazd od Tbilisi południowym-wschodzie kraju do Bodbe. Następnie wyruszymy do najbardziej winnej części regionu Kakheti. Jest to miejsce, które każdy podróżnik musi poczuć. Ponieważ właśnie tam tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła i biesiad jest najbardziej żywa. Przyjazd do „miasta miłości” Sighnaghi, z którego XVIII-wiecznych murów (przy ładnej pogodzie) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Następnie wyruszamy do Napareuli, gdzie odwiedzimy słynną winiarnię i będziemy mogli degustować wino, robić Churchkhelę, oraz obserwować piecenia prawdziwego gruzińskiego chleba. Obiadokolacja w Napareuli. Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu.

Dzień 8/ 31.08 Tbilisi – Jvari – Ananuri – Kazbegi – Tbilisi Śniadanie w hotelu. Dzisiaj pojedziemy po Gruzińskiej Drodze Wojennej, która jest głównym przejściem między Kaukazem Południowym, a Północnym. Odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z cudownym widokiem na zbiornik Zhinvali. Przyjazd do Kazbegi przez kurort narciarski Gudauri. Stamtąd pojedziemy do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny zwany tutaj Mkinvarcveri. Wieczorem powrót do Tbilisi, obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 9/ 31.08 Tbilisi – Warszawa Wykwaterowanie, śniadanie w lunch boxach. Transfer na lotnisko. Pożegnanie grupy przez przewodnika lokalnego. Przylot do Polski, transfer z lotniska w Warszawie do Tychów. Zakończenie wycieczki.

Cena za osobę: 460 EURO + 1980 PLN (wstępy w cenie)

Cena zawiera:
• Przelot samolotem Polska – Gruzja – Polska
• Transfer z Tychów na lotnisko w Warszawie i z powrotem
• Opiekę doświadczonego polskojęzycznego przewodnika
• Wynajem nagłośnienia audio guide – proszę zabrać własne słuchawki do telefonu
• Samochody do Gergeti
• Transport po całej trasie: wygodny autokar z klimatyzacją
• Zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych: 3 noce w Tbilisi, 1 noc w Bakuriani, 1 noc w Kutaisi, 2 noce w Batumi (wykaz hoteli poniżej)
• śniadanie 8x (6x w hotelu, 1x w restauracji, 1x w lunch boxach ostatniego dnia)
• Obiadokolacje: 7x (1x Wieczór Gruziński (2 lampki wina/osoba), 4x w lokalnej restauracji (lampka wina/osoba), 2x w hotelu Bakuriani i Kutaisi, 1x w winiarni w Nafareuli
• Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie: Kolejka linowa w Tbilisi, Borjomi Park, Ogród Botaniczny Batumi, Vardzia
• Degustację wina i warsztaty kulinarne
• Butelka wody dziennie na osobę

Cena nie zawiera:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,8 lub 5,6% od wartości imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych (istnieje możliwość zamówienia w biurze ubezpieczeń)
• Dodatkowych alkoholów podczas posiłków
• Ewentualnych napiwków dla kierowcy i przewodnika
• Kąpiel w łaźniach siarkowych z masażem lub scrubem do wyboru – 15 €/osobę
• Delfinarium w Batumi (15 Gel- 5€)
• Wizyty w herbaciarni

Informacje dodatkowe:
• Podróż odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego, pół roku od daty powrotu, jednak zachęcamy do zabrania paszportu i posługiwania się nim podczas pobytu
• Hotele: Tbilisi Hotel 3*+ Lisi Hills- http://www.lisihillshotel.ge/ lub podobnej kategorii;
• Batumi 3*+ Sky Inn https://www.facebook.com/skyinnbatumi/ lub podobnej kategorii
• Bakuriani 3*+ BM PLAZA http://hotelbmplaza.com/ lub podobnej kategorii
• Godziny przelotu: Polskie Linie Lotnicze LOT 24.08.2020 WAW – TBS (22:25 – 04:05) 01.09.2020 TBS – WAW (04:55 – 06:40)
• Przy zapisie wpłata bezzwrotnego zadatku 250 zł
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2,3–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie, Klient będzie musiał dopłacić kwotę do pokoju 1 osobowego, dopłata do pokoju 1 osobowego.