LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Sanktuaria Europy (m.in. ALTÖTTING, ARS, LOURDES, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMA, AVILA, SARAGOSSA, MONTSERRAT, LA SALLETTE, TURYN, PADWA)- data do uzgodnienia

PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1:
Msza św. i wyjazd pielgrzymów z Katowic (godz. i miejsce ustali organizator). Przyjazd do ALTÖTTING – nawiedzenie sanktuarium Naszej Pani w Bawarii, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, msza św., zwiedzanie sanktuarium oraz klasztoru kapucynów, gdzie żył i działał Św. Konrad. Wyjazd w kierunku Francji do Ars. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, msza św. i zwiedzanie domu-plebanii, w której mieszkał Św. Jan Vianey – patron proboszczów. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, msza św. Wyjazd do Lourdes – udział w wieczornej procesji ze świecami w Lourdes, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Pobyt w sanktuarium Matki Boskiej w Lourdes: kąpiel w basenach z cudowną wodą (o ile będzie taka możliwość), uczestnictwo w Nabożeństwie Chorych, droga krzyżowa na wałach, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Świętej Bernadety, film opowiadający historię objawień, wieczorna procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:
Msza św. w Grocie Masabielskiej, śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

DZIEŃ 7:
Śniadanie, msza św. w bazylice Św. Jakuba i zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd do Fatimy, obiadokolacja. Wspólny udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie, msza św. Nawiedzenie sanktuarium oraz bazyliki Matki Boskiej Fatimskiej – udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej (prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aliustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne dzieci fatimskich) i we mszy św.. Zwiedzanie domu Franciszka i Hiacynty, czas wolny na własną modlitwę, wieczorna procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10:
Wczesna msza św., śniadanie. Przejazd do Avila – miejsca działalności Św. Teresy Wielkiej oraz Segowii – gdzie żył i działał Św. Jan od Krzyża. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Przejazd do Saragossy – msza św. i zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej z Pilar. Obiadokolacja i nocleg w Montserrat.

DZIEŃ 12:
Msza św., śniadanie. Pobyt w sanktuarium Matki Boskiej Katalońskiej w Montserrat. Przejazd do La Salette na obiadokolację i nocleg (nie zapewniamy pokoi 2-osobowych, tylko za wcześniejszą dopłatą; pokoje 3 i 4-osobowe z umywalkami).

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Podróż widokową trasą alpejską do sanktuarium Matki Bożej z La Salette. Przejazd do Turynu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14:
Śniadanie, msza św. Przejazd do Padwy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 15:
Śniadanie. Nawiedzenie grobu Św. Antoniego, powrót do autokaru i powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

CENA:
1300ZŁ +700€ (dla 30 osób)
1100 ZŁ + 700 € (dla 35 osób)
1000 ZŁ + 700 € (dla 40 osób i więcej)

Pozostałe informacje

Świadczenia:

• opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW i CP (od chorób przewlekłych)
• noclegi w hotelach – pokoje 2, 3 i 4 osobowych
• śniadania i obiadokolacje

Rachunek Vat można otrzymać jedynie w czasie trwania pielgrzymki.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE!

[/box]