LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Sanktuaria Europy (ALTÖTTING, ARS, PARAY-LE-MONIAL, LOURDES, SANTIAGO DE COMPOSTELA, PONTEVEDRA, FATIMA, TOLEDO, MONTSERRAT, LE LAUS, OROPA, PADWA)- data do uzgodnienia

PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1:
Msza św. i wyjazd pielgrzymów z Katowic (godz. i miejsce ustali organizator). Przyjazd do ALTÖTTING – nawiedzenie sanktuarium Naszej Pani w Bawarii, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Przejazd do ARS, msza święta, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, msza święta. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Jana Marii Vianneya – Patrona Proboszczów: plebania, bazylika św. Sykstusa, Święte Drzwi, Kaplica Serca, Kaplica Świec, muzeum figur woskowych. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek.
Przejazd do PARAY-LE-MONIAL. Nawiedzenie bazyliki i miejsc związanych z objawieniem Najświętszego Serca Pana Jezusa Małgorzacie a’LaCoque. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Msza święta, śniadanie. Przejazd do LOURDES, zakwaterowanie,obiadokolacja. Udział w wieczornej, maryjnej procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Nawiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadety Soubirous: Kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Cachot (Loch), Dom rodzinny św. Bernadety, Grota Massabielle, Bazyliki. Msza św. i udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Udział w procesji Eucharystycznej. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Obiadokolacja. Udział w procesji wieczornej ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie (suchy prowiant). Wyjazd w kierunku Hiszpanii do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Msza św., zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wyjazd do PONTEVEDRA – miejsce objawień Matki Bożej siostrze Łucji Dos Santos, które związane są z pierwszymi sobotami miesiąca, msza św. Przejazd do VIGO – krótki wypoczynek nad oceanem. Powrót do SANTIAGO – spacer po zabytkowej części miasta, nawiedzenie grobu św. Jakuba, czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie, msza św. w Bazylice św. Jakuba – czas na prywatną modlitwę. Przejazd do Portugalii do FATIMY – zakwaterowanie i obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu w Kaplicy objawień i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie, całodniowy pobyt w sanktuarium. Zwiedzanie Bazyliki Różańca i nowoczesnej bazyliki św. Trójcy. Nawiedzenie grobów siostry Łucji i błogosławionego Franciszka i Hiacynty Marto. Udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej (prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aliustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne dzieci fatimskich) i we mszy św. Czas na indywidualna modlitwę i zakup pamiątek. Kolacja. Udział w wieczornym różańcu i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Msza święta, śniadanie. Wyjazd w kierunku Hiszpanii do TOLEDO – zwiedzanie zabytkowego miasta, spacer wąskimi uliczkami, czas wolny. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Przejazd do Katalonii na górę MONTSERRAT – nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny Patronki Katalonii, msza św. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Przejazd do Francji do sanktuarium Matki Bożej Pojednawczyni i Ucieczki Grzeszników w LE LAUS – miejsca objawień Słudze Bożej Benedykcie. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, msza św, obiadokolacja. Spacer do doliny Pindreau – miejsca drugiego zjawienia NMP. Nocleg.

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Przejazd do Włoch – nawiedzenie Sanktuarium „Brązowej Madonny” w OROPA. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, msza św., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14:
Śniadanie. Przejazd do PADWY – nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, msza św., czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Odwiedzenie grobu św. Leopolda Mandica („niewolnika konfesjonału”) w kościele Św. Krzyża. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 15:
Śniadanie, msza św. Całodzienny powrót do kraju.

Cena:
1300 ZŁ + 700 € (dla 30 osób)
1100 ZŁ + 700 € (dla 35 osób)
1000 ZŁ + 700 € (dla 40 osób i więcej)

Pozostałe informacje

Świadczenia:

• opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW i CP (od chorób przewlekłych)
• noclegi w hotelach – pokoje 2, 3 i 4 osobowych
• śniadania i obiadokolacje

Rachunek Vat można otrzymać jedynie w czasie trwania pielgrzymki.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE!

[/box]