LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Pielgrzymka do Włoch 09-21.04.2018r

Dzień 1 (09.04.2018) Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki w godzinach wieczornych około 20.00, Parafia MB Królowej Polski ul. Rzeźbiarska 46, Warszawa.

Dzień 2 (10.04.2018) Śniadanie we własnym zakresie. Około 09.00 Po drodze Msza św. w Austrii, w Mariazell. Dojazd pod granicę austriacko – włoską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu, w Tarvisso.

Dzień 3 (11.04.2018) Śniadanie, wyjazd w kierunku Wenecji. Dojazd do miejscowości Chioggia. Przepłynięcie Laguną wenecką 1,5 godz. w jedną stronę, do Wenecji, do Placu św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. W trakcie spaceru po zabytkowym placu zobaczymy Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), most westchnień, bazylikę św. Marka (wejście), wieżę zegarową oraz most Rialto. przepłynięcie z powrotem do Chioggia. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg w okolicach nadmorskich.

Dzień 4 (12.04.2018) Śniadanie. Przejazd do Rawenny, zwiedzanie. Zobaczymy min. Bazylikę św. Witalisa, Nową Bazylikę św. Apolinarego, Mauzoleum Galii Pacydii (wejście). Rawenna słynie z najpiękniejszych i najstarszych wielkich mozaik naściennych, o niezwykle żywym lśnieniu kolorów, którymi zachwycali się m.in. impresjoniści. Rawenna stanowi kawałek Bizancjum w Europie, jest to perła północnych Włoch, skarbnica sztuki wczesnochrześcijańskiej. Przejazd w kierunku Asyżu. Dojazd do Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (13.04.2018) Śniadanie. Zwiedzanie Asyżu z przewodnikiem, nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka z jej słynnymi freskami, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Następnie spacer po miasteczku: Piazza del Comune z kościołem Matki Boskiej na Minerwie, dom narodzin św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Przejazd do Roccaporeny, miejscowości gdzie urodziła się Św. Rita, następnie do Cascia, gdzie nawiedzimy bazylikę z grobem św. Rity. Przejazd do Nursji, gdzie urodził się św. Benedykt i św. Scholastyka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (14.04.2018) Śniadanie, przejazd do Manopello, małej osady założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd do Lanciano – miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do San Giovani Rotondo, do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (15.04.2018) Wczesne śniadanie, zwiedzanie San Giovani Rotondo, miasta związanego z postacią św. Ojca Pio. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio – miejsca, w którym Święty spędził większość życia. Udamy się do świątyni klasztornej Matki Bożej Łaskawej, w której O. Pio otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela świętego. Nawiedzimy nowy kościół, w którym jest wystawione ciało o. Pio w szklanej trumnie – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Pietrelciny – miasta rodzinnego O. Pio. Przejazd do Monte Sant Angelo, miejsca które dało początek kultowi św. Michała Archanioła. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do hotelu w okolice Neapolu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (16.04.2018) Po śniadaniu przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Przejazd na wzgórza Monte Cassino, zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów i wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy. Przejazd do Rzymu do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (17.04.2018) Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Rzymu: Wizyta w Bazylice Św. Pawła za murami. Koloseum i Forum Romanum, a następnie Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny i na Kapitol oraz Kościół jezuicki Il Gesu – wzór dla wszystkich kościołów barokowych na świecie oraz Bazylika Matki Bożej Większej zbudowana wg tradycji w miejscu, gdzie w środku lata spadł w Rzymie śnieg. Powrót do hotelu na obiadokolację

Dzień 10 (18.04.2018) Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie. Jeśli papież będzie w Rzymie – audiencja. Msza św. Następnie spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Św. Anioła; później przejście przez Rzym barokowy: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, kościół św. Agnieszki, Piazza del Popolo, Panteon, kościół MB na Minerwie, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 (19.04.2018) śniadanie, przejazd do Sieny, miasta św. Katarzyny: romańska Katedra ze słynną amboną, kościół św. Dominika, Piazza del Campo, czyli plac Sieny, na którym rokrocznie rozgrywany jest wyścig konny, zwany Palio. Przejazd w kierunku Florencji. Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 12 (20.04.2018) Śniadanie, przejazd do Florencji. Spotkanie na Placu św. Krzyża. Wejście do kościoła św. Krzyża z nagrobkami słynnych Florentyńczyków. Spacer ulicami miasta: zobaczymy min.: centrum polityczne miasta, Piazza della Signoria – plac powstały po wyburzeniu domów należących do rodzin gibelinów, dziedzińce pałacowe, Ponte Vecchio – most złotników, najstarszy z florenckich mostów, średniowieczną dzielnicę Dantego, kościół spichlerz Orsanmichele. Piazza della Repubblica – plac w centrum Florencji, wybudowany w latach 80. XIX wieku., Katedra Matki Boskiej Kwietnej. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja na mieście. W Godzinach wieczornych wyjazd w stronę Polski.

Dzień 13 (21.04.2018) Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

CENA: 45 OSÓB – 2500 PLN + 150 EUR
CENA ZAWIERA: • przejazd komfortowym autokarem

• 10 noclegów w hotelach

• 10 śniadań, 11 obiadokolacji

•Ubezpieczenie KL 10000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR, OC 20000 EUR

• Opiekę duchową Kapłana

• Opiekę pilota wycieczek podczas pielgrzymki

• Przewodników lokalnych

CENA NIE ZAWERA: • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

• Koszty realizacji programu (razem 100 Euro)

• Napoi dodatkowo płatnych do obiadokolacji (jest dostępna woda)

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10zł /osobę, Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjne proszę wpłacać na konto: ING BANK ŚLĄSKIE: 07 1050 1214 1000 0090 7427 8590

UWAGI:

• Dopłata do pokoju 1 osobowego 200 UER

• Codziennie są odprawiane Msze św.

• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie zobowiązany dopłacić kwotę do pokoju 1 osobowego.

• O miejscu w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń osób.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.