LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Medjugorie 20.11. – 28.11.2021

Medjugorje

Ogólne informacje o Medziugorie:

Serdecznie zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Medziugorie (bośn./chorw. Međugorje). Ta mała miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona jest w południowej części Hercegowiny, na południowy zachód od Mostaru. Jest ona znanym i odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym w Europie, a także ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum miejscowości znajduje się kościół pw. św. Jakuba. W pobliżu znajdują się dwa wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień, oraz Góra Krzyża (Kriżevac).

Medziugorie to miejsce, w którym Matka Boża ukazała się sześciu osobom zwanym „widzącymi”. Są to objawienia prywatne, które rozpoczęły się w Medziugoriu 24 czerwca 1981 i – zgodnie z relacją widzących – trwają do dziś.

 

Do wyjazdu wymagany jest dowód osobisty lub paszport.

Osoby zaszczepione:

Wymagane jest zaświadczenie z punktu szczepień z kodem QR oraz tłumaczeniem na j. angielski. Od drugiej dawki musiało upłynąć od 14 do 180 dni (w czasie trwania wyjazdu).

Ozdrowieńcy:

Ozdrowieńcy powinni posiadać zaświadczenie z Internetowego konta Pacjenta z kodem QR. Również w ich przypadku powinno upłynąć od 14 do 180 dni od wyzdrowienia (w czasie trwania wyjazdu).

Pozostali:

Do wyjazdu wymagany jest test antygenowy na Sars-Cov-2, a po powrocie do Polski drugi. Koszt testu nie jest wliczony w cenę pielgrzymki
i wynoszą 220 zł od osoby. Biuro nie pobiera tej opłaty, każdy uczestnik płaci osobiście na miejscu. Do testu należy być na czczo 1h.
Testy wykonane gdzie indziej nie będą respektowane ze względu na to, że potrzebujemy mieć ten sam czas ważności testów (48h).

 

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Tychów z ul. Kopernika (między Lidlem a Biedronką) o godz. 6:30. Przyjazd do Katowic około godz. 8:00 na ul. Kopernika 12 (obok dworca PKP). Powrót do Tychów na testy antygenowe ok. godz. 8:40 i mszę świętą w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny (ul. Ks. Damrota 62), po której nastąpi wyjazd z kraju. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Medjugorje w godzinach porannych – zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym i nocleg.

DZIEŃ 3 – 7

codzienne wieczorne nabożeństwo międzynarodowe: różaniec, msza święta
• po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu (wtorek, czwartek, sobota)
• wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriżevac
• wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo
spotkania z ojcem franciszkaninem i osobami posługującymi w Medjugorje
wyjazd do Mostaru zwiedzanie z przewodnikiem

DZIEŃ 8:

Śniadanie, pakowanie bagaży, msza święta w Tihalijnie i wyjazd do Polski.

DZIEŃ 9:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Pozostałe informacje

Świadczenia:

• opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW i CP (od chorób przewlekłych)
• ubezpieczenie bagażu
• ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym
• pakiet pielgrzyma: unikalne modlitewniki i wspaniałe świadectwa
• 6 śniadań wzmocnionych i obiadokolacji
• 6 noclegów w centrum w pokojach 2, 3 i 4 -osobowych

Należy zabrać ze sobą: latarkę, małą poduszkę i koc (do autokaru), nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko, radio lub telefon odbierający częstotliwość 92,7 MHz wraz ze słuchawkami – będzie możliwość słuchania tłumaczenia na język polski kazań, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, itp.

Rachunek VAT można otrzymać jedynie w czasie trwania pielgrzymki.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE!