LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

Fatima 30.04. – 07.05.2019; Fatima, Porto, Lizbona, Coimbra

Rezerwacje telefoniczne pod nr: 609 212 554, lub mailowo: biuro@ektravel.pl

„Ujrzeliśmy na skalnym dębie Panią w białej sukni, promieniującą światłem jaśniejszym od słońca. Byliśmy tak blisko, że znajdowaliśmy się w obrębie światła, które Ją otaczało, mniej więcej w odległości półtora metra. Nie bójcie się, nic wam nie zrobię. Jestem z nieba. Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez sześć kolejnych miesięcy, dnia trzynastego o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz. Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośbę o nawrócenie grzeszników? Będziecie musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby zyskać pokój dla świata i koniec wojny.
NIECH SERCE TWE NIEPOKALANE ZMIENI ŚWIAT!

 

DZIEŃ 1: Kraków – Porto

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Kraków Balice. Wylot do Porto. Transfer z lotniska do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Fatima

Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej w Fatimie – Kaplica Objawień, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami bł. Franciszka i Hiacynty oraz s. Łucji; Bazylika Trójcy Przenajświętszej, a następnie zwiedzanie wystawy „Światło i pokój”; czas wolny w Sanktuarium na prywatną modlitwę; obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, nocleg.

DZIEŃ 3: Fatima – Valinhos – Aliustrel

Śniadanie, Msza św., uczestnictwo w Drodze Krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aliustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne dzieci fatimskich; czas na indywidualną modlitwę, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, nocleg.

 

DZIEŃ 4: Alcobaca – Nazare

Śniadanie, przejazd do Alcobaca – opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca, przejazd do Nazare i zwiedzanie kościoła Matki Bożej z Nazare, czas wolny na plaży, powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Objawień, nocleg.

 

DZIEŃ 5: Lizbona

Śniadanie. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni). Pasteis de Belém – kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour – zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Przejazd na wzgórze ze Statuą Chrystusa Króla, stamtąd widok na słynny most Vasco da Gama. Następnie – największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6: Fatima – Coimbra – Porto

Przejazd do Coimbry – historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: Porto

Śniadanie, zwiedzanie Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej, z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie krótki objazd miasta autokarem i zwiedzanie fabryki Wina Porto z degustacją. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8: Porto – Kraków

Śniadanie. Msza święta w hotelu. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem), obiadokolacja, transfer na lotnisko w Porto. Odprawa biletowo – bagażowa, przelot do Polski.


 

CENA:  2200 + 400 euro (na miejscu płatne wstępy)

CENA ZAWIERA:
• Przelot samolotami linii lotniczych Lufthansa (bagaż podręczy 8kg + bagaż główny 23 kg)
• Transport komfortowym autobusem na terenie Portugalii
• 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 180 euro)
• 7 śniadań, 7 obiadokolacji
• Ubezpieczenie KL, NNW
• Realizację w/w programu
• Opiekę duchową Kapłana
• Przewodnika z jęz. polskim
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13zł/osobę

CENA NIE ZAWIERA:

• bilety wstępów około 70 euro/osobę płatne na miejscu u pilota (do rozliczenia) wystawa Światło i Pokój, Opactwo Cystersów, Rejs Statkiem, Kawa i ciastko, Klasztor Hieronimitów, winiarnia w Porto, ofiara w Aliustreal; przewodników w: Coimbra, Porto, Lizbona.
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
• Napojów do obiadokolacji

DODATKOWE INFORMACJE:

• organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
• kolejność zwiedzania może ulec zmianie
• minimalna liczba uczestników to 35 osób
• osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał dopłacić kwotę do pokoju 1 osobowego.
• codziennie odprawiane są Msze św.
• Godziny przelotu termin majowy (do potwierdzenia na dwa dni przed wylotem):
30/04/19 KRK FRA 06:20 07:55; 30/04/19 FRA OPO 09:30 11:10
07/05/19 OPO FRA 16:40 20:15; 07/05/19 FRA KRK 22:10 23:40

• Zaliczki:
I wpłata – 200 zł przy zapisie
II wpłata do 28.02.2019 – 500 zł + 200€
III wpłata do 30.03.2019 – 1500 zł + 200€

Nr konta wpłaty zostanie przesłany drogą mailową po zgłoszeniu uczestnictwa.