LUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – TurystyczneLUDWIK Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne
Nie pamiętasz hasła?

EK-Travel – ARMENIA 25.04. – 02.05.2020

,
Sobota, Kwiecień, 25, 2020
8 dni
25.04 - 02.05.2020
8 dni

1800zł+420€
za osobę dorosłą

Wyprzedano

Przekracza osób

REZERWACJE EK-TRAVEL: +48 609 212 554

ARMENIA – ZIEMIA NOEGO
Przeżyj niezapomniane rekolekcje ze Starym Testamentem na terytorium najstarszego chrześcijańskiego państwa na świecie. Armenia, to kraj o wspaniałych krajobrazach, doskonałej kuchni, wyśmienitych winach i gościnnych, życzliwych mieszkańcach.

 

Dzień 1/ 25.04.2020 POLSKA – ARMENIA Zbiórka w Tychach, przy parafii pw. Marii Magdaleny, transfer autokarem na lotnisko w Warszawie lub dojazd indywidualny na lotnisko. Zbiórka przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej. Odprawa, przelot do Armenii.

Dzień 2/ 26.04.2020 ERYWAŃ Przylot na międzynarodowe lotnisko Zvartnots o 3:50 i przejazd do hotelu. Krótki nocleg w Erywaniu. Śniadanie. Spacer po mieście Erywań: Opera, Kaskady, Park Zwycięstwa. Nie da się zapoznać z Erywaniem bez odwiedzin i spędzenia kilku godzin na obserwowaniu życia i ludzi przemieszczających się po Placu Republiki, kiedyś zwanym Placem Lenina. Jego charakterystyczne budynki to: Budynek Rządowy czy Narodowa Galeria Sztuki, na wprost której znajduje się słynna fontanna, która między majem a październikiem wygrywa słynne melodie i rozświetla plac kolorowymi iluminacjami. Wizyta Tsiternakaberd (Pomnik Ludobójstwa Ormian przez Turków na początku XX w.), Matenadaran (Muzeum Rękopisów z unikalnymi na skalę światową eksponatami), Vernissage (pchli targ z interesującym rękodziełem), wizyta w fabryce koniaku Ararat, której brandy zachwycał się Winston Churchill. Degustacja brandy. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 3/ 27.04.2020 ERYWAŃ – KHOR VIRAP – NORAWANK – JERMUK Śniadanie, wyjazd do południowej Armenii z wizytą po drodze w monastyrze Khor Virap, w pobliżu granicy z Turcją i spektakularnym widokiem na górę Ararat. Kontynuacja podróży do wioski Areni i degustacja wina w lokalnej winnicy. Przyjazd do monastyru Noravank, położonym w wąskim kanionie czerwonych skał. Przyjazd do Jermuk, miasto położone jest w południowo-wschodniej części Armenii, na wysokości 2000 m n.p.m. Z trzech stron miasto otoczone jest lasami i wzgórzami o wysokości 2500-3000 metrów. Na terenie miasta występują różne zimne i gorące (około 40) źródła mineralne. Temperatura gorących źródeł waha się od 56-64 stopni i leczy różne problemy zdrowotne. Zawarte w nich pierwiastki są w jakiś sposób podobne do tych, które występują w Jeleznovodzku (Rosja) i Karlowych Warach (Czechy). Kolacja i nocleg w hotelu w Jermuk.

Dzień 4/ 28.04.2020 JERMUK – QARAHUNJ – TATEV – JERMUK Śnidanie, wyjazd do starożytnego obserwatorium astronomicznego Qarahunż, (Ormiańskiego Stonehenge). Przejazd do Halidzor gdzie wjedziemy „Skrzydłami Tatewu” (najdłuższą kolejką linową na świecie, 5,7 km, 11 minut jazdy) do arcydzieła architektury ormiańskiej – monastyru Tatew. Zbudowany w IX wieku i znany niegdyś ze swojej akademii. Powrót do Jermuk. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5/ 29.04.2020 JERMUK – SELIM – NORATUS – SEVAN Śniadanie. Przejazd w kierunku jeziora Sevan z postojem na przełęczy Selim, gdzie zobaczymy starożytny karawanseraj Orbeliani, ważną stację na Jedwabnym Szlaku. Przybycie nad Sevan, drugie najwyżej położone jezioro słodkowodne po jeziorze Titicaca i wizyta na cmentarzu Noratus, który słynie z wielu chaczkar, rzeźbionych kamieni w kształcie krzyży. Obiad i zwiedzanie półwyspu Sevan z klasztorem Sevanavank. Czas na relaks i kąpiel. Kolacja i nocleg w Sevan.

Dzień 6/ 30.04.2020 SEVAN – GARNI – GEGHARD – ERYWAŃ Śniadanie, wyjazd do regionu Kotayk. Wizyta w świątyni Garni, pogańskiej świątyni hellenistycznej poświęconej Bogu Mitrze – jedynej, która przetrwała po chrystianizacji Armenii. Kontynuacja wycieczki w klasztorze Geghard (UNESCO) . To tu według legendy apostoł Tadeusz przywiózł włócznię, która przebiła bok Chrystusa – stąd pochodzi nazwa klasztoru, która po ormiańsku oznacza właśnie „włócznia” (Włócznia Przeznaczenia jest obecnie przechowywana w Eczmiadzynie). Kolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 7/ 01.05.2020 ERYWAŃ – ECZMIADZIN – ZVARTNOTS – ERYWAŃ Śniadanie, wyjazd do Wagharszapat „ormiańskiego Watykanu” i wizyta w katedrze Eczmiadzyn, najstarszej na świecie siedziby „Katolikosa” Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Następnie zwiedzanie świątyni pod wezwaniem Św. Hripsime oraz ruin katedry Zvartnots (UNESCO), zbudowanej w VII wieku i zniszczonej w X wieku przez trzęsienie ziemi. Wizyta w Tsitsernakaberd (pomnik ludobójstwa Ormian). Degustacja słynnej Brandy Ararat w największej destylarni w Armenii. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 8/ 02.05.2020 ERYWAŃ – PRZEJAZD NA LOTNISKO – WYLOT Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa, przelot do Polski, do Warszawy na lotnisko im. Chopina. Transfer autokarem do Tychów. Po drodze postój na obiad we własnym zakresie.

CENA ZA OSOBĘ: 35 OSÓB – 1800 PLN + 420 EURO
Wstępy + napiwki lokalne płatne na miejscu u pilota 100 euro

CENA ZAWIERA:
• Przelot samolotem WAW – EVN – WAW, PLL LOT (bagaż podręczy 8 kg + bagaż główny 23 kg)
• Transport komfortowym autobusem na miejscu
• 7 rozpoczętych noclegów – w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 200 euro)
• 8 śniadań (ostatni dzień – na drogę), 6 obiadokolacji (napoje dodatkowo płatne, woda w cenie)
• 1 x obiadokolacja z pokazem folklorystycznym (1x lampka wina do obiadokolacji)
• 1 butelkę wody mineralnej dziennie
• Ubezpieczenie KL, NNW oraz od chorób przewlekłych
• Realizację w/w programu
• Degustację wina i brandy
• Opiekę duchową kapłana
• Lokalnego przewodnika z jęz. polskim
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13zł/osobę

CENA NIE ZAWIERA:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,8% lub 5,6% – możliwość zakupienia w biurze
• Innych napojów do obiadokolacji niż wymienione w programie
• Transferu autokarem z miejsca zbiórki w Tychach na lotnisko w Warszawie i z powrotem 170zł / osobę (w obie strony – minimum 35 osób)
• Kosztów wstępu + napiwków lokalnych dla obsługi, płatnych u pilota 100 euro

DODATKOWE INFORMACJE:
• organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
• kolejność zwiedzania może ulec zmianie
• minimalna liczba uczestników to 35 osób, przy mniejszej liczbie cena zostanie przekalkulowana ponownie
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał dopłacić kwotę do pokoju 1 osobowego 200 euro.
• Codziennie odprawiane są Msze św.
• Przy zapisie bezzwrotny zadatek: 250 zł/ osobę, 15.11.2019 800zł/ osobę, 25.03.2020 750 zł/ osobę + 420 EURO. Szczegóły podane w umowie uczestnictwa.
• Godziny przelotu : Nr lotu: LO 727 G 25.04.2020 WAW- EVN godzina: 22.15 03.50+1 Nr lotu: LO 728 G 02.05.2020 EVN – WAW godzina: 04.40 06.30
• Hotele (do potwierdzenia na tydzień przed wylotem): Yerevan Ani Plaza Hotel 4**** Jermuk Jermuk Resort and Spa 4**** Sevan BW Bohemian resort 3***+ lub Dilijan Resort 4***